Już na jesieni, zgodnie z zapowiedziami Harley Davidson Polska, dostarczony do nas zostanie pierwszy elektryczny Harley – LiveWire.

Wkrótce ruszą zapisy na najem.
W okresie zimowym motocykl będzie dostępny w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Blanca.

Parę informacji technicznych:

 • OD 0 DO 100 KM W 3 SEKUNDY
  Ciesz się niesamowitą mocą dostępną w chwili obrócenia manetki. Brak sprzęgła. Brak biegów. Wystarczy ruch nadgarstkiem i znikasz.
 • ZASIĘG W CYKLU MIEJSKIM 225 KM*
  Motocykl Livewire™ jest wyposażony w akumulator wysokonapięciowy (układ magazynowania energii wielokrotnego ładowania – RESS), który składa się z ogniw litowo-jonowych, otoczonych użebrowaną obudową z odlewu aluminium. Akumulator wysokonapięciowy zapewnia w cyklu miejskim 225 km zasięgu lub 142 km w cyklu mieszanym i na autostradzie.
  * Szacunkowy zasięg, obliczony na podstawie SAE J2982, przy założeniu oczekiwanej wydajności w pełni naładowanego akumulatora i jego eksploatacji w wyszczególnionych warunkach. Rzeczywisty zasięg zależy od kilku czynników, w tym stylu jazdy, pogody i stanu pojazdu.**Mierzone z wykorzystaniem testów miejskich MIC I testów mieszanych MIC (113 km/h)
 • DWA ŁATWE SPOSOBY ŁADOWANIA
  Użyj pokładowej ładowarki 1. poziomu i przewodu zasilającego, aby podłączyć się do dowolnego, standardowego gniazdka domowego i w pełni naładować akumulator przez noc. Aby naładować akumulator szybciej, odwiedź dowolną publiczną stację szybkiego ładowania 3. poziomu (DCFC). Dzięki temu naładujesz akumulator do poziomu 80% w 40 minut i do 100% w godzinę.
 • ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA SYSTEMU JAZDY
  Model Livewire™ jest wyposażony w systemy elektronicznej kontroli podwozia (ECC). Odrębne funkcje ECC działają razem, aby zapewnić kierowcy większą pewność i lepszą kontrolę w sytuacjach odbiegających od idealnych. System elektronicznej kontroli podwozia (ECC) zarządza wzmacnianym w zakrętach systemem zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania (ABS), systemem kontroli trakcji (TCS) i układem kontroli poślizgu (DTSC), a w niektórych sytuacjach zapewnia kontrolę stabilności przez modulowanie momentu obrotowego dostępnego na tylnym kole. Łączy sterowanie elektroniczne i tam, gdzie jest to wymagane, także hydrauliczne, wykorzystując najnowszą, sześcioosiową inercyjną jednostkę pomiarową (IMU) i technikę czujników ABS.