Teneryfa, należąca do Wyspy Kanaryjskich, to popularny kierunek turystyczny osób z całego świata

Jest wyspą położoną na Oceanie Atlantyckim i przynależy do Hiszpanii. Jest przy tym największą i najliczniej zamieszkiwaną ze wszystkich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest częścią UE, płacimy w euro i mówimy po Hiszpańsku

Klimatycznie ścierają się tu ze sobą dwa prądy morskie – ciepły i chłodny czego efektem jest temperatura oceanu w granicach 20-25 stopni Celcjusza. Górskie pasmo Pico del Teide dzieli wyspę. Temperatura powietrza jest podobna cały rok, nie ma upalnego lata ani typowej zimy. Temperatury wahają się między 17 a 34 stopnie. Miesiące od lipca do września to zdecydowanie upały, w pozostałych miesiącach jest lekko chłodniej w okresie od listopada do lutego mogą zdarzać się krótkie, okresowe deszcze.

Nie występują tu praktycznie całodniowe ulewy. Większy procent opadów jest po północnej stronie wyspy, gdzie jest też większa wilgotność i mniejsza ilość słońca. Wyspa jest na tyle bliska Sahary, że zdarzają się tu wiatry, które niosą drobiny piasku i piaskowy pył o dużej gęstości – jest to zjawisko zwane Calima.

Teneryfa jest bogata we wspaniałe plaże, ale również w sporo fascynujących miejsc wartych zobaczenia. Wśród nich są:

– Wodny park Siam Park – największy park wodny w Europie, idealne miejsce na rozrywkę i relaks dla całej rodziny.

– Wioska Masca – z dala od cywilizacji, dzięki czemu można odpocząć zdala od zgiełku. Jest to niewielka karaibska wioska położona wysoko w masywie górskim Teno.

– Park Narodowy Teide – miejsce znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tam dojść szlakiem turystycznym i podczas wyprawy oglądać formacje skalne przypominające krajobraz księżycowy. W parku można też skorzystać z atrakcji jaką jest kolejka linowa prowadząca na wulkaniczny szczyt Pico del Teide, który jest jednocześnie najwyższą górą w Hiszpanii.

– Klify Los Gigantes – ogromne klify powstałe w wyniku spływania lawy wulkanicznej, drugie co do wielkości klify w Europie. Można je obejrzeć w zachodniej części wyspy.

– Taganana – miasto gdzie jest jeden z pierwszych kościołów zbudowanych na wyspie. Piękne plaże i fantastyczne widoki. Znajdziecie tu też wiele wspaniałych zabytków architektury.

– i w końcu Santa Cruz – miasto, które jest stolicą Teneryfy. Ekskluzywne butiki tuż obok typowych dla wyspy zabudowań. Znajdziecie tu też miejsce karnawału – Plaza de Espana.

Poza powyższymi zdecydowanymi walorami Teneryfy, jej niekwestionowanym atutem są jezdnie. Kręte, górskie, świetnej jakości, które pozwalają doznać wspaniałych uczuć jazdy motocyklem. W siodle Harleya to jest gratka jaką tylko można doznać na krętych drogach południowej Hiszpanii czy w Norwegii. Zapraszamy.

wyprawy motocyklowe / wyprawy harleyem / harley tours / Hiszpania na harleyu / turystyka motocyklowa / wypożyczalnia Harley / Harley rent / Harley rental / harley rental poland